Dlaczego mam długi okres podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, 1 września urodziłam dziecko i miałam krwawienie prawie miesiąc, ale to chyba normalne. Miesiąc później dostałam kolejną miesiączkę i zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne od 1 dnia miesiączki z tym, że miesiączkę mam już 19 dzień. Nie wiem czy to normalne? Może dlatego, że to pierwsze opakowanie, a może jest to związane z tym, że niedawno urodziłam dziecko? Nie mam pojęcia co robić? Anna

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Niestety nie jest to normlna sytuacja. Owszem podczas pierwszych opakowań tabletek antykoncepcyjnych dochodzi do plamień, ale nie powinno to być krwawienie prze 19 dni. Konieczna jest jak najszybsza konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam