Nieregularne branie tabletek antykoncepcyjnych - dlaczego mam krwawienia przed okresem?

Witam! Od ponad 2 lat zażywam tabletki C*** i nie miałam żadnych problemów do czasu. Po okresie normalnie zażyłam tabletkę, zdażyło mi się w ostatnich tygodniach zażywać tabletki nieregularnie (brałam później dwie tabletki na raz, chyba z 3 razy) i od 2 tyg. mam małe krwawienia :( Za 5 dni mam dostać okres - nie wiem, czy iść do lekarza, czy poczekać do okresu? Pierwszy raz mam taką sytuację, proszę o pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Niewielkie krwawienie z dróg rodnych może być wynikiem nieregularnego zażywania tabletek antykoncepcyjnych. W przypadku nasilenia krwawienia lub dołączenia do niego innych objawów niezbędna będzie wizyta u ginekologa jeszcze przed spodziewaną miesiączką.