Dlaczego mam drętwienie warg i kończyn?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam silniejsze bóle głowy przy tym coraz częściej drętwienie warg I kończyn. Morfologia jest dobra. Pieczenie karku szyji i czasami w klatce piersiowej dodam że ekg i echo wychodzą dobrze. Czemu więc drętwienie jest częste przy tym zawroty głowy i ogólne osłabienie.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że udało się Pani już wykonać wstępne badania ogólne oraz serca. Wygląda na to, że Pani objawy drętwienia kończyn oraz warg mają inne podłoże niż zaburzenia krążenia krwi. Może warto w tej sytuacji zastanowić się nad konsultacją z neurologiem. Poza badaniem fizykalnym oraz wywiadem możliwe będzie zlecenie wykonania bardziej specjalistycznych badań. Szczególnie chodzi o wykonanie badania czynnościowego układu nerwowego EEG oraz badań obrazowych, np. TK czy MR. Jako, że wspomina Pani także o bólach głowy to wydaje się, że taka diagnostyka jest w Pani przypadku konieczna. Przyczyn takiego stanu może być wiele, od bardzo błahych po poważne choroby neurologiczne. Z tego też względu warto jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Mamy nadzieję, że szybka diagnostyka oraz celowane leczenie pozwolą wrócić jak najszybciej do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.