Dlaczego mam na nogach widoczne żyły?

Witam mam 25 lat Od kilku dni zauważyłam widoczne żyły na lewym udzie i połowie łydki oraz kostkach (z rana trochę mniej widoczne, wieczorem bardziej) . Odczuwam też ból tej nogi, momentami nie mogę chodzić,1,5 roku temu miałam robione usg doplerem wszystko było wporzadku i doktor zapewniał mnie ze nie mam się co martwić przez najbliższe parę lat. Zaczęłam smarować nogę maścią z heparyna odczuwam lekka ulgę ale ból dalej jest. W miejscu gdzie widać bardziej żyły noga jest twarda jak kamień. Prosze poradzić mi co mam robić?

Dzień dobry,

Opisywane objawy mogą wiązać się z zakrzepicą żył głębokich. Najlepszym postępowaniem będzie wizyta u flebologa, który wykona USG dopller. Pozwoli to na ocenę układu żylnego i wyjaśnienie przyczyny dolegliwości.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl