Dlaczego mam opuchniętą pochwę z zewnątrz?

Witam. Mam opuchniętą pochwe z zewnatrz. Dodatkowo delikatnie mnie swędzi. Nie czuję bólu czy pieczenia. Jest nadwyraz bardzo czuła i tak jakby bardziej ukrwiona. Co to może być? Możliwe ze od zapachowych podpasek jakieś podrażnienie dostałam? Dodam, że tydzień temu miałam okres i właśnie takie podpaski używałam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie dolegliwości mogą wynikać zarówno z powodu infekcji jak i podrażnienia, dlatego powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu diagnostyki i leczenia.