Dlaczego mam owulację z jednego jajnika?

Witam, mam pytanie dotyczące owulacji. Mianowicie od 4 miesięcy mam owulacje tylko z prawego jajnika, ponieważ w połowie cyklu odczuwam bol po tej właśnie stroniem. Lewy rzadko kiedy mnie boli, czy to oznacza, że ten jajnik " nie działa" tak jak powinien ? Mam 22 lata i jeszcze nie rodziłam. Bardzo proszę o odpowiedz;(

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zazwyczaj u kobiet owulacja występuje naprzemiennie z obu jajników, ale u niektórych kobiet może się zdarzyć sytuacja, że jeden jajnik działa z większą częstotliwością od drugiego. Jeśli ma Pani obawy, że lewy jajnik może nie działać prawidłowo, warto skonsultować się z ginekologiem. Lekarz może zalecić wykonanie badań diagnostycznych, takich jak ultrasonografia, aby ocenić stan układu rozrodczego.

Proszę także pamiętać, że może się zdarzyć sytuacja, w której jeden z jajników (w Pani przypadku lewy) owuluje bezboleśnie, co wpływa na opisywaną sytuację.

Nawet jeśli występowałby jakiś problem z lewym jajnikiem, to i tak nie wpływa to znacząco na płodność i kobiety nadal mogą zajść w ciążę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/owulacja-tylko-z-jednego-jajnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.