Owulacja tylko z jednego jajnika?

Witam, mam takie pytanie. Wiem, że ból jajnika mniej więcej w połowie cyklu może wskazywać na owulację. Ja mam taki ból, ale tylko jednego jajnika, po stronie prawej, lewy nigdy nie boli. Ból ten pojawia się tylko raz na jakiś czas, np. co kilka miesięcy. Czy to oznacza, że moja owulacja z tego jajnika jest tylko raz na jakis czas? W czasie kiedy boli jajnik? A prawy nie jajeczkuje wcale?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ból owulacyjny odczuwają tylko niektóre kobiety. Nie musi się on pojawiać też w każdym cyklu. Możliwe, że Pani prawy jajnik "owuluje boleśnie", i to nie za każdym razem, a lewy podczas owulacji nie boli. Jeśli ma Pani regularne miesiączki, to nie jest prawdopodobne, by owulacja występowałą tylko co kilka miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie!