Dlaczego mam problem z ciągłym uczuciem zimna?

Dzień dobry, mam 30 lat i problem z ciągłym uczuciem zimna, zwłaszcza w nocy. Aby komfortowo spać potrzebuje 25 stopni, co powoduje kłótnie z moją dziewczyną. Marznę pod dwiema grubymi kołdrami gdy ona śpi pod samą powłoczką. Dodatkowo cały czas czuję się zmęczony, po pracy od razu idę do łóżka bo na nic więcej nie mam siły. Jestem na granicy niedowagi i nie uprawiam żadnego sportu. Zapominam o jedzeniu, czasami nie czuję głodu a potem zjadam cały bochenek chleba. Mam stresujący okres w życiu, jestem nerwowy, mam wahania nastroju, często nie mogę zasnąć przed pracą. Często też mam problemy z zatokami. Robiłem badania krwi, tsh i wszystkie inne wyniki wyszły w porządku. Co może być przyczyną, do jakiego lekarza się udać? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu. Opisane przez Pana dolegliwości, szczególnie jeżeli utrzymują się od dłuższego czasu - wymagają konsultacji lekarskiej. Wspomina Pan, że dotychczas wykonane badania wyszły dobrze. W takim razie warto przyjrzeć się dokładniej swojej codziennej diecie. Z pytania wynika, że zdarza się wręcz Panu czasami zapominać o jedzeniu i jest Pan na granicy niedowagi. Czasami takie uczucie zimna może mieć bowiem związek ze złym odżywianiem i niedoborem różnych witamin oraz minerałów. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku konsultacja z dietetykiem, który pomoże opracować na Pana najlepszy i dopasowany plan żywieniowy. Warto także przebadać się pod kątem zaburzeń krążenia, cukrzycy oraz anemii, którym także może towarzyszyć uczucie zimna. W tym celu najlepiej udać się do lekarza rodzinnego lub internisty, który w razie potrzeby skieruje Pana na leczenie specjalistyczne.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pan więcej szczegółowych informacji na temat takiej przypadłości:

https://portal.abczdrowie.pl/jest-ci-ciagle-zimno-poznaj-10-mozliwych-przyczyn-tej-dolegliwosci

Pomocne w szukaniu przyczyny problemu mogą być również odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania o zbliżonej tematyce zadane przez innych użytkowników portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagle-wystapienie-uczucia-zimna

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-zimna-podczas-zasypiania

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sennosc-i-ciagle-uczucie-zimna-u-30-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.