Dlaczego mam problemy z podnieceniem?

Zauważyłem ostatnio ze mam problemy z podnieceniem sie. Zdjęcia jak i filmy pornograficzne przestaly działać.. Masturbuje sie od 14 roku zycia bodajże i zwykle było to raz dziennie. Na poczatku bylo to rozladowanie napiecia, stresu. Teraz od tak sobie aby zapchac czas. Najczęściej masturbacja odbywala sie do filmów porno, z czego teraz sobie uswiadomilem ze siegalem po coraz to mocniejsze rzeczy. Przy kontaktach z kobietami penis dosc szybko opadal.. I przy masturbacji teraz rak samo.. Czy da sie z tego wyjsc? Odzyskać sprawnosc? Zbyt późno zdalem sobie sprawe ze to zle bylo..

Dzień dobry,

Opisuje Pan kilka sytuacji, które mogą być przyczyną obecnych Pana problemów. Pierwsza - to podejmowanie masturbacji w celu rozładowania stresu i napięcia nerwowego. Druga - to kontynuowanie jej, "aby zapchać czas". Trzecia - to sięganie po coraz mocniejsze rzeczy - jak rozumiem - chodzi o coraz bardziej "nakręcające" Pana filmy.

Można powiedzieć, że spełnił Pan większość "warunków", które powodować mogą "zafiksowanie" na poszukiwaniu coraz intensywniejszych seksualnych bodźców - trochę tak, jak osoba uzależniona od jakiegoś środka potrzebuje coraz większych jego dawek, aby uzyskać satysfakcję (cokolwiek ona znaczy). Powyższe zachowania skutkują też m.in. konsekwencjami w postaci osłabienia erekcji podczas kontaktów seksualnych, jak również "normalnej" masturbacji.

Ze względu na powyższe sugerowałbym niezwłoczną konsultację seksuologiczną i podjęcie terapii. Oczywiście należałoby też zaprzestać ww. zachowań.

Pozdrawiam.