Dlaczego mam spuchnięte kostki i guzek tej okolicy?

Od kilku dni mam spuchnięte kostki , dość spore widoczne guzy koło kostek straszny ból przy chodzeniu od wewnętrznej strony kostki i tył stopy mocne kucie ból czasem promieniuje do łydek . Nigdy nie miałam takich problemów a od kilku lat ćwiczę . Bardzo proszę o radę co to może być ? Jak to leczyć ? W obecnej chwili bardzo ciężko dostać się do lekarza i na wizytę trzeba czekać dość sporo czasu ..

Redakcja abcZdrowie

Witam, opuchnięte kostki to efekt nagromadzenia się płynu w przestrzeni pozakomórkowej i pozanaczyniowej tkanek. Poza tak trywialnymi przyczynami, jak niedopasowane obuwie czy niewłaściwe nawodnienie organizmu lub długotrwałe siedzenie bez ruchu, inne dość powszechne powody opuchlizny kostek mają związek z zaburzeniami hormonalnymi tarczycy. Niestety tak nagły, a przy tym bolesny obrzęk może też być spowodowany zaburzeniami krążenia oraz chorobami serca – nie należy go bagatelizować, konieczna jest pilna konsultacja lekarska. Proszę również zapoznać się z tym artykułem, wskazuje możliwe przyczyny obrzęków kostek: https://portal.abczdrowie.pl/opuchniete-kostki-tryb-zycia-schorzenia-ukladu-krazenia-niewydolnosc-nerek. Sugeruję kontakt z Pani przychodnią POZ, internista powinien obejrzeć kostki oraz zadecydować o dalszej diagnostyce. Warto wykonać badania, wyszczególnia je nasz ekspert w odpowiedzi na pytanie internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stale-spuchniete-kostki. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.