Dlaczego mam takie problemy z oddychaniem?

Od lat mam problemy z oddychaniem. Tak przynajmniej twierdzę. Leczenie się u alergologa ale nie widać w tej kwestii poprawy. Bylem też u pulmonologa, robiłem badania i RTG płuc i jest w porządku. Na RTG i rezonansie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz w echo serca też nic nie ma niepokojącego. Wiele razy mówiłem też o dolegliwościach lekarzom rodzinnym. A główną i niepokojąca mnie dolegliwością jest jakby uczucie przepływu powietrza tylko prawą stroną gardła i płuc. Przy mówieniu i śpiewaniu również dźwięk wydobywa się tylko prawą stroną. Połykana ślina, jedzenie i picie również przechodzi tylko prawą stroną. Co to może być? Jakie badanie wykonać i do jakiego jeszcze lekarza się zgłosić?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli wszystkie badania nie wykazują patologii, to być może przyczyna Pana objawów jest psychogenna. Sugeruję wizytę u psychiatry. Pozdrawiam!