Dlaczego mam takie problemy z połykaniem?

Dzień dobry od paru miesięcy mam problem z przełykaniem (?) zdarza się, ze po jedzeniu (najczęściej czekolada/batoniki z czekolada) zatyka mi całkowicie gardło (i tu nie chodzi o jedzenie ale poprostu zatkanie gardła) i nie mogę wziąć oddechu i zaczynam się dusić.. przychodzi to od czasu do czasu, ale dzisiaj próbując zasnąć znów nie mogłem wziąć oddechu i zacząłem panikować. Nie mogłem nawet wykrztusić słów.. choruje na chorobę Gravesa-obsadową.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli występują u Pana problemy z przełykaniem i zatykaniem gardła po jedzeniu, a także z trudnościami z oddychaniem, konieczne jest, aby skonsultować ten fakt z lekarzem. Takie objawy mogą być łączone z alergią pokarmową lub innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak zaburzenia tarczycy związane z chorobą Gravesa-Basedowa.

Lekarz powinien zlecić diagnostykę, taką jak testy alergiczne lub badania tarczycy, aby pomóc w ustaleniu przyczyny wspomnianych objawów. Dzięki odpowiedniej diagnozie i leczeniu, można pomóc w łagodzeniu lub całkowitym wyeliminowaniu tych objawów.

W przypadku nasilenia się problemów z oddychaniem, zalecamy pilną kontrolę na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w materiałach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-polykaniem-pokarmy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-problemy-z-polykaniem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.