Dlaczego mam te bóle łydek?

Jestem aktyna tzn. jeżdżę na rowerze i chodzę na siłownię od pół roku. Od około 2 miesiący z nieznanych mi przyczyn nagle od razu w trakcie biegania oraz wchodzenia po schodach odczuwam ból łydek, w szczególności lewej. Problem jest taki, że nie daję radę wytrzymać na bieżni dłużej niż 10 min wcześniej bez problemu biegałam 30 min. Od razu po zakończeniu ww. aktywności ból ustaje. Mimo, iż zmniejszyłam częstość biegania do minimum tj. raz na 2 tyg to ból wciąż ma jednakową intensywność. Pragnę dodać, że nie mam nadwagi, nie palę papierosów na nic przewlekle nie choruję i nie przyjmuję żadnych leków/suplementów diety.

Myślę, że powinna Pani wykonać USG Doppler naczyń kończyn dolnych i skonsultować się z chirurgiem naczyniowym. Jeżeli wykluczone zostaną problemy z krążeniem, konieczna będzie konsultacja z ortopedą. Sugeruję także wizytę u fizjoterapeuty i pracę nad prawidłowymi wzorcami ruchów podstawowych.