Dlaczego mam te bóle palców i zaczerwienienie?

Dzień dobry.Od jakiś dwóch tygodni mam bóle w rękach które uaktywniają sie najbardziej przy pracy fizycznej np.Myciu podłogi,odkurzaniu etc. Dzisiaj palec wskazujący w dolnej części mi spuchł,jest czerwony,a nie uderzyłam w nic i boli podczas dotyku.Co to może oznaczać ?
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Rozumiem niepokój związany z bólami rąk, które nasilają się przy pracy fizycznej, oraz ze stanem palca wskazującego. Fakt, że ból i opuchlizna pojawiły się bez bezpośredniego urazu, może sugerować kilka różnych przyczyn, takich jak proces zapalny, infekcja lub nawet początek problemów reumatycznych.

Opuchlizna, zaczerwienienie i ból podczas dotyku mogą być oznakami stanu zapalnego w obrębie stawów palca lub tkanek otaczających, jak ścięgna. Może to być wynik przeciążenia podczas wykonywania codziennych czynności, co niekiedy prowadzi do zapalenia ścięgien, zwanego tendinopatią. Z uwagi na to, że bóle rąk uaktywniają się przy pracy fizycznej, ważne jest, by zwrócić uwagę na ergonomię wykonywanych czynności i postarać się dostosować sposób pracy tak, aby minimalizować obciążenie dla dłoni.

Poza tym, aby odnaleźć przyczynę Pani dolegliwości, zalecam konsultację z lekarzem. Może być potrzebne przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak badanie krwi w celu oceny markerów stanu zapalnego, badanie USG dłoni czy nawet rezonans magnetyczny, aby dokładnie ocenić stan tkanki w obrębie palca. Proszę nie bagatelizować opisanych objawów, szczególnie jeśli utrzymują się one przez dłuższy czas i utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Proponuję kilka artykułów o podobnej tematyce, być może będą pomocne w poszukiwaniu przyczyny Pani dolegliwości:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-rak-przyczyny-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bole-miesni

https://portal.abczdrowie.pl/spuchniete-palce-u-rak

Życzę szybkiego wyjaśnienia sytuacji i skutecznego leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.