Dlaczego mam te kłucia serca?

Mam 22 lata. Od jakiegoś czasu mam pojawiające się kłucia w sercu. Najczęściej przy wstawaniu z łóżka i innych nagłych czynnościach. Choruję na nadciśnienie. Miałem jakieś pół roku temu robione echo serca, holtera i różne badania krwi. Wszystkie są w normie. Są to kilkusekundowe ukłucia. Ale wywołują u mnie lęk i niepokój. Regularnie przyjmuje leki. Raczej bardziej mam siedzący tryb życia i mało się poruszam. Choruję też na epilepsję ale wątpię żeby to miało coś do rzeczy. Ciśnienie codziennie mierzę i jest od długiego czasu w normie. Co to może być? Czy mam się niepokoić?

Witam! Najbardziej przedstawione przez Pana objawy pasują do zaburzeń nerwicowych. Przy ich leczeniu może dojść do spadku ciśnienia krwi, gdyż przy nadciśnieniu istotną rolę odgrywają zaburzenia emocjonalne i lecząc nerwicę, przy okazji leczymy nadciśnienie tętnicze, Powodzenia W. Łuczkowski.