Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te kłucia serca?

Mam 22 lata. Od jakiegoś czasu mam pojawiające się kłucia w sercu. Najczęściej przy wstawaniu z łóżka i innych nagłych czynnościach. Choruję na nadciśnienie. Miałem jakieś pół roku temu robione echo serca, holtera i różne badania krwi. Wszystkie są w normie. Są to kilkusekundowe ukłucia. Ale wywołują u mnie lęk i niepokój. Regularnie przyjmuje leki. Raczej bardziej mam siedzący tryb życia i mało się poruszam. Choruję też na epilepsję ale wątpię żeby to miało coś do rzeczy. Ciśnienie codziennie mierzę i jest od długiego czasu w normie. Co to może być? Czy mam się niepokoić?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Wpływ palenia na serce

Palenie tytoniu negatywnie wpływa m.in. na kondycję naszej skóry, zębów, czy włosów. Powiązane jest także z wystąpieniem nowotworu płuc, żołądka, krtani, przewlekłego zapalenia oskrzeli czy rozedmy płuc. Palacze są także narażeni na wystąpienie problemów z sercem.

Witam! Najbardziej przedstawione przez Pana objawy pasują do zaburzeń nerwicowych. Przy ich leczeniu może dojść do spadku ciśnienia krwi, gdyż przy nadciśnieniu istotną rolę odgrywają zaburzenia emocjonalne i lecząc nerwicę, przy okazji leczymy nadciśnienie tętnicze, Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy