Czy moje objawy wskazują na nerwicę w wieku 23 lat?

Witam, mam 23 lata i od 2 lat choruj i leczę się na nadciśnienie od dwóch lat. Od jakiegoś czasu, mniej więcej przynajmniej dwa razy w miesiącu są takie okresy że przez kilka dni zdarzają się takie kłucia w lewej stronie klatki piersiowej które trwają kilka sekund. Do tego przynajmniej też dwa razy w miesiącu przez kilka dni występują skoki ciśnienia. Dodam że ostatnio jest trochę stresu w moim życiu, poznanie nowej dziewczyny, wybory życiowe itd. Wszystko to mnie przejmuje. Prowadzę też raczej siedzący tryb życia. Rok temu było wykonywane Echo serca, holter ciśnieniowy i USG jamy brzusznej oraz regularnie wykonuje badania laboratoryjne krwi. Wszystkie badania zawsze są w normie. Czy to może być nerwica? Czy też może wykonać dodatkowe badania?

Witam! Zmienna lokalizacja i jakość dolegliwości, przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych sugerują możliwość podłoża emocjonalnego. Jeżeli potwierdzi się tło nerwicowe, to należy zmienić strategię leczenia. Tego typu objawy słabo reaguję na standardowe leki. Proponuję konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego. Zrobią "swoje badania testowe" i w zależności od uzyskanych wyników zaproponują odpowiednie postępowanie. Nie można też wykluczyć emocjonalnego czynnika w nadciśnieniu tętniczym, tachykardii i innych zgłaszanych przez Pana dolegliwościach. Powodzenia W. Łuczkowski.