Dlaczego mam te pęcherzyki w gardle?

Witam, ostatnio czuję przy przełykaniu gulę w gardle. Wcześniej przez pare dni miałam katar i ból gardła. Zaobserwowałam dzisiaj, że na tylnej ściance gardła mam czerwone spuchnięte pęcherzyki. Dodam, że palę ok.9 miesięcy. Czy to zapalenie gardła?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie jesteśmy w stanie postawić diagnozy i stwierdzić, czy opisane przez Panią objawy są związane z zapaleniem gardła. Może to zrobić tylko lekarz podczas bezpośredniej wizyty.

Jeśli więc dolegliwości będą się utrzymywały, to proszę zapisać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. W razie potrzeby skieruje on Panią do laryngologa.

O przyczynach, objawach i leczeniu zapalenia gardła pisaliśmy w tekstach, do których linki umieszczamy poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla,

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla-rodzaje-objawy-i-sposoby-leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.