Dlaczego starsza osoba musi odkrztuszać wydzielinę?

Kobieta 82 lata. Od rana męczy mnie odkrztuszanie i potrzeba spluwania białej flegmy Lek w pastylkach nasilił objawy. Płuca gardło zatoki oskrzela oddychanie w porządku schorzenia tylko neurolougiczne luwania białej flegmy lek w pastylkach tylko nasilił objawy

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani przypadek powinien zobaczyć lekarz, dlatego zalecamy kontakt z internistą.

Odkrztuszanie białej wydzieliny może świadczyć o niedawno przebytej infekcji dróg oddechowych. Mowa tutaj np. o anginie, czy zapaleniu gardła. Stan zapalny może być wywołany wirusami, ale w niektórych przypadkach odpowiadają za niego bakterie.

Musi Pani zaobserwować, czy oprócz białej flegmy nie występują jeszcze inne objawy, takiej jak gorączka, ból gardła, katar, a także kaszel. Wizyta lekarska powinna pomóc w dokładnej diagnozie problemu i zaplanowaniu ewentualnego leczenia.

Zachęcamy do poczytania materiałów, do których linki znajdzie Pani poniżej. Są tam treści, które mogą pomóc w lepszym zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-biala-wydzielina-w-gardle

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.