Dlaczego mam te silne plamienia i skrzepy?
Witam.28.04.2023 miałam ostatni okres,trwał do 3.05.2023.Od 9.05.2023 do dnia dzisiejszego 13.05.2023 mam codziennie nieprzerywane plamienia.Od 15.05-17.05 miałam straszne skrzepy.Bylam u ginekologa 18.05.2023 miałam badanie USG domaciczne i wykluczył jakiekolwiek choroby.Stwierdził,że to hormon estrogen.Naprawde mam już dość.ile to może jeszcze trwać.Dodam,że nie dostałam żadnych leków.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.
Podwyższony poziom estrogenu może być przyczyną zaburzeń miesiączkowania, a więc plamień, krwawień i skrzepów, których Pani doświadcza.
Hormon ten można próbować obniżyć w naturalny sposób – na przykład poprzez dietę, ale czasem konieczne jest leczenie farmakologiczne. Jeśli więc dolegliwości, które Pani wymieniała będą się utrzymywały, to proszę ponownie udać się do ginekologa i poprosić o zalecenia mające na celu obniżenie poziomu estrogenu.
O nadmiarze estrogenu pisaliśmy w tekście:
https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-estrogen.
Inne pytania o ten hormon umieszczamy tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszony-poziom-testosteronu-i-zanizony-estrogen,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-duzy-poziom-estrogenu-u-19-latka,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/progesteron-i-estrogen-przy-nieregularnych-cyklach.