Dlaczego moje cykle się wydłużyły?

Dzień dobry mam 34 lata . Ostatnio zauważyłam że z moim okresem jest coś nie tak. W czerwcu miałam 7 czerwca w lipcu już miałem 17 lipca a w sierpniu też mi się już spóźnia co prawda moje przedostatni i obecne wyniki TSH są blisko 6 (5,75) nie wiem co to może znaczyć. Po za tym moje bóle przed okresowe i przed okresowe są nie do zniesienia. Proszę o poradę.
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Powinna Pani udać się do endokrynologa, ponieważ poziom TSH przekracza normy i może wskazywać na to, że choruje Pani na niedoczynność tarczycy. Ta zaś może być przyczyną problemów z miesiączkowaniem. Podstawą jest więc uregulowanie hormonów przy pomocy odpowiedniego leczenia.

Tak silne dolegliwości bólowe podczas menstruacji również wymagają diagnostyki. Mogą one oznaczać nieprawidłowości, takich jak endometrioza. Proszę więc umówić się do ginekologa, wcześniej wykonując test ciążowy w celu wykluczenia ciąży.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-i-wahania-poziomu-tsh,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/planowanie-ciazy-a-podwyzszone-tsh,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwyzszony-poziom-tsh-a-problemy-z-okresem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.