Dlaczego mam te uciski w nodze?

Ścisk w górnej szczęce i nosie , uczucie uciski w nodze, Doppler niego robiony w porządku, tomograf głowy robiony bez zmian w mozgu, był robiony rezonans magnetyczny kręgosłupa wynik: OPIS: MR kręgosłupa szyjnego. Spłycenie lordozy szyjnej.Prawidłowa wysokość i sygnał trzonów kręgów. Na poziomie C6-C7: niewielkie tylne uwypuklenie krążka m/k. Poza tym w zakresie objętym badaniem nie uwidoczniono zwężeń światła kanału kręgowego, ani zwężeń światła otworów międzykręgowych. Rdzeń kręgowy w odcinku objętym badaniem bez zmian ogniskowych, niepogrubiały i nieuciśnięty. MR kręgosłupa piersiowego. Niewielkie prawowypukłe skrzywienie kręgosłupa piersiowego. Prawidłowa wysokość i sygnał trzonów kręgów. Zwyrodnieniowa dehydratacja krążka m/k Th8-Th9. Na poziomie Th6-Th7: tylna centralna protruzja krążka m/k do ok 2,5 mm nieznacznie zlateralizowana w stronę lewą modeluje worek oponowy. Poza tym w zakresie objętym badaniem nie uwidoczniono zwężeń światła kanału kręgowego, ani zwężeń światła otworów międzykręgowych. Rdzeń kręgowy w odcinku objętym badaniem bez zmian ogniskowych, niepogrubiały i nieuciśnięty. gdzie udac się z tego typu dolegliwościami??

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój o stan swojego zdrowia. Przyczyn takich dolegliwości może być wiele, a poznając źródło tego problemu, można szybko wdrożyć właściwe leczenie.

Takie objawy, jak odczuwanie ucisku w nogach, czy w okolicach twarzoczaszki mogą wynikać z problemów z kręgosłupem. Na podstawie przedstawionych wyników rezonansu magnetycznego części szyjnej oraz piersiowej kręgosłupa nie powinno uchwycić się istotnych zmian patologicznych. Jednakże w odcinku piersiowym można by zaobserwować dehydratację krążka międzykręgowego. Stan ten może oznaczać odwodnienie dysków. Natomiast protruzja krążków wskazywać by mogła na stany zwyrodnieniowe w obrębie kręgów. Istnieje również przypuszczenie, że mogło dojść do rozwinięcia przepukliny poprzez obecność worka oponowego.

Ze względu na odległość trudno jest jednoznacznie stwierdzić przyczynę takich dolegliwości. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem neurologiem. Specjalista po analizie wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu, aby poprawić Pani komfort życia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/kifoza-piersiowa-przyczyny-objawy-kuracja

https://portal.abczdrowie.pl/dehydratacja-krazkow-miedzykregowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.