Dlaczego mam ten biały śluz w moczu?

Witam , mam 33 lata i jestem mężczyzną. Od jakiegoś czasu zauważyłem biały śluz / nasienie w moczu oddawany ranem . Nie jest tego dużo ale widoczne gołym okiem. Prócz tego mam częstomocz ale nie codziennie Poza tym nie odczuwam żadnych innych problemów. Proszę o poradę. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

opisywany przez Pana objaw może świadczyć o wielu dolegliwościach. Po pierwsze, biała wydzielina wydobywająca się podczas oddawania moczu może oznaczać zakażenie chorobą weneryczną. Mowa tutaj konkretnie o rzeżączce lub chlamydii. Takiemu symptomowi towarzyszą także inne, w szczególności ból podczas oddawania moczu i zaczerwienienie ujścia cewki moczowej.

Biała substancja może też być spermą. W takiej sytuacji dochodzi do tzw. wstecznego wytrysku. Jest to schorzenie polegające na tym, że część spermy podczas ejakulacji nie wydostaje się na zewnątrz ciała, lecz trafia do pęcherza moczowego. To schorzenie jest rzadkie i raczej mało prawdopodobne, jednak ze względu, że taka sytuacja towarzyszy Panu od dłuższego czasu, powinno to zostać zbadane.

Zalecamy, aby udał się Pan do urologa i wykonał podstawowe badania (np. badanie ogólne moczu). Tylko na ich podstawie, lekarz będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym chorób wenerycznych:

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty