Dlaczego mam ten ścisk w obrębie żuchwy?

Witam od ponad miesiąca mam uczucie ściśnięcia mięśni żuchwy nie ustępują ani na chwilę nie pomagają leki przeciwbólowe przeciwzapalne ból jest cały czas gdzie szukać pomocy stomatolog i laryngolog nie pomogli

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

możliwe przyczyny Pani objawu mogą być różne, w tym dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego, zespół mięśniowo-napięciowy, uraz, infekcje, stany zapalne lub choroby neurologiczne.

Jeśli stomatolog i laryngolog nie byli w stanie pomóc, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą w dziedzinie neurologii. W niektórych sytuacjach szczękościsk może być leczony chirurgicznie.

W przypadku natychmiastowego pogorszenia się stanu, jeśli wystąpiłyby objawy takie jak silny ból, obrzęk lub trudności z oddychaniem, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub wezwać pogotowie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szczekoscisk

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.