Dlaczego mam ten skurcz lewej strony ciała?

Witam, mam 41 lat...od trzech lat czuje straszny skurcz z lewej strony ciała z drętwieniem ramienia i czasami drętwieniem palców lewej ręki, trwa to niekiedy chwilę ale tak jak w tej chwili trwa to już od 4 godzin niezależnie jak się położę a nawet jak wstanę. Nie mam przy tym problemu z oddychaniem, mogę wziąść głęboki wdech choć robię to po mału, EKG miałam robione dwa lata temu wyszło dobre, lekarz rodzinny mówi że to nerwica z powodu rozwodu , który przeszłam i sytuacji z nim związanej, rozumiem że może to być prawda ale zaczynam się denerwować coraz dłuższym i częstszym pojawieniem się tego bólu, badania krwi są w normie, chodzę do reumatologa z powodu bólu stawów, miałam robione antygeny i różnego rodzaju badania na stawy , jedynie peotwinigram mam ponad normę czy jakoś tak- narazie jesteśmy na etapie znalezienia przyczyn bólu stawów. Proszę mi powiedzieć co robić, bo wydawało mi się że z tylu badań krwi coś by wyszło jak nie ze stawami to z innymi chorobami . To nie jest ból mostkowy tylko wprost pod piersią, normalnie piecze i kłuje że mam ochotę sobie wyciąć pierś a przy tym ramię do łokcia. Dziękuję z góry

Szanowna Pani,

wskazana jest aktualna konsultacja kardiologiczna, jeśli lekarz potwierdzi - jako przyczynę tło emocjonalne, wskazana jest psychoterapia.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś