Dlaczego mam ten świąd pochwy po stosunku?

Jestem w związku 3 lata uprawiamy z partnerem regularny seks i od jakiegoś czasu (2 miesiące) wystąpiły u mnie pieczenie i swędzenie po stosku tylko po stosku i to zazwyczaj po lewej stronie oraz trudność i pieczenie z udaniem moczu zazwyczaj to mija po 20 minutach po zakończeniu stosunku. Dbamy o higienę intymna po i przed stosukiem. U mojego partnera wyskoczyły dziwne czerwone krostki pierwszy raz same znikły po jakiś 5 dniach ale ponowie po 2 tygodnia nawróciły się. Co to może byc ?

W opisanej sytuacji wskazana jest konsultacja ginekologiczna z badaniem we wzierniku. Z uwagi na występowanie objawów u Pani i Partnera należy pomyśleć o chorobach przenoszonych drogą płciową. Warto tą kwestię przedyskutować z ginekologiem i ustalić, jakie wymazy będą wskazane. W przypadku wykrycia zakażenia konieczne jest jednoczasowe leczenie obojga partnerów. Do czasu ustalenia przyczyny wskazane jest powstrzymanie się od stosunków bez zabezpieczenia, a w Pani przypadku również stosunków dopochwowych (z uwagi na narastanie podrażnienia).