Dlaczego mam ten dyskomfort w pochwie?

Dwa tygodnie temu kochałam się z mężem i następnego dnia obydwoje odczuwaliśmy dyskomfort w okolicach intymnych tj. pieczenie i swędzenie. Mąż stosuje 2 tydzień maść Clortimazilum a ja stosowałam przez 6 dni globulki Macmiror i wzięłam doustnie 1 tabletkę Flucofast 150 mg. Przez chwilę było lepiej, ale swędzenie wróciło. Nadmieniam, że użyliśmy lubrykantu firmy Durex. Zastanawiam się, czy to aby nie alergia na składnik tego preparatu, skoro dolegliwości nie ustąpiły całkowicie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że jest to alergia, natomiast to mało prawdopodobne, by wystąpiła u obojga partnerów jednocześnie. Jeżeli dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas, to również mało prawdopodobne, by była to nadwrażliwość na któryś ze składników lubrykantu.

W takim wypadku zdecydowanie powinna Pani udać się do ginekologa, a mąż do urologa bądź dermatologa. Dolegliwości w postaci swędzenia i pieczenia utrzymują się zbyt długo, by je bagatelizować.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-pochwy.

Do tego czasu wskazane jest powstrzymanie się od zbliżeń intymnych, a także wzmożona higiena intymna. Pani może zastosować probiotyki ginekologiczne, również kąpiele w roztworze z sody oczyszczonej (obniża pH pochwy) lub kwasu borowego mogą złagodzić świąd genitaliów. Przeciwświądowo działają także dwa zioła: szałwia i tymianek, niewykluczone, że nasiadówki z nich zniwelują Państwa problem.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/pielegnacja-okolic-intymnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.