Dlaczego mam ten ucisk w pochwie?

Witam, od około miesiąca odczuwam dziwne uczucie łaskotania/ ucisku w pochwie albo wewnętrznie powyżej warg sromowych. Uczucie to zniknęło podczas miesiączki i do tygodnia po niej się nie pojawiało. Kalendarz przewiduje owulacje za 10 dni. Ostatni stosunek miał miejsce ok.2,5 miesiąca temu. Czy to mogą być objawy infekcji/ choroby?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dolegliwość, którą Pani opisuje może mieć różne podłoże. Warto zaobserwować czy świąd, który Pani odczuwa jest jedynym objawem, czy pojawiają się inne, jak na przykład upławy. Jeżeli doświadczenie dyskomfortu ogranicza się do "łaskotania", "ucisku" jako prawdopodobną przyczynę można wskazywać alergię. Wtedy powinna Pani przejrzeć ostatnio zastosowane kosmetyki, także środki piorące, jak również upewnić się, czy przyczyną dolegliwości nie jest materiał, z którego wykonano używana przez Panią bieliznę. Jeśli wyeliminuje Pani te przyczyny i nic się nie zmieni konieczna będzie wizyta u lekarza, badania i diagnostyka w kierunku infekcji. Proszę z tym nie zwlekać, żeby nie dopuścić do namnożenia potencjalnych bakterii. Tymczasem w życiu codziennym florze bakteryjnej okolic intymnym bardzo pomagamy dobrze zbilansowaną dietą, pozbawioną cukrów i węglowodanów oraz kosmetykami o dobrze dobranym pH. Życzymy zdrowia i zapraszamy do lektury naszych artykułów.

https://portal.abczdrowie.pl/swiad-pochwy-przyczyny-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-warg-sromowych-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.