Jakie mogą być konsekwencje takiego postępowania partnera?

Mój partner ma 55lat myje się raz w tygodniu, i nie zmienia bielizny tylko raz w tygodniu, po stosunku również się nie myje ani przed, jestem załamana mam ciągle infekcje, rozmowy kłótnie nic nie pomagają, ma nieprzyjemny zapach wydzieliny z penisa, twierdzi że nic mu nie dolega niema wiece objawów, jakie mogą być tego konsekwencje. Już nie am siły

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brak higieny lub nieodpowiednia higiena osobista oraz intymna są najczęstszą przyczyną infekcji, o czym miała Pani okazję się przekonać. Brud, pot oraz płyny ustrojowe (w tym mocz czy sperma) są znakomitą pożywką dla bakterii i to zwłaszcza one mogą powodować infekcje, które Panią dotykają. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czym-charakteryzuja-sie-bakteryjne-infekcje-pochwy.

Niestety, by rozprawić się z nimi, konieczne jest wyeliminowanie źródła zakażenia – mam na myśli higienę osobistą oraz wizytę u dermatologa/wenerologa w przypadku Pani partnera. Nieprzyjemny zapach wydzieliny z penisa może wskazywać także na infekcję grzybiczą. U mężczyzn przebiega ona bezobjawowo lub skąpoobjawowo, niewykluczone więc, że kandydoza u Pani partnera manifestuje swą obecność tylko przez tę wydzielinę.

U kobiet niestety infekcja o takiej etiologii może być źródłem nasilonych dolegliwości takich jak ból, pieczenie, świąd sromu itd. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej na temat grzybicy pochwy przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nawracajaca-grzybica-pochwy.

Swą odporność na infekcje może Pani podnieść, stosując probiotyki ginekologiczne – dzięki skolonizowaniu pochwy dobroczynnymi bakteriami fermentacji mlekowej, grzyby, pierwotniaki i bakterie będą miały utrudnione warunki do rozwoju. Niestety proszę pamiętać, że to za mało – współżyjąc z osobą potencjalnie zainfekowaną, naraża się Pani na nawrót chorób przenoszonych drogą płciową. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-okolic-intymnych-co-nalezy-o-nich-wiedziec.

Proszę się zapoznać także z materiałem dotykającym kwestii higieny intymnej: https://uroda.abczdrowie.pl/higiena-intymna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.