Dlaczego mam to drapanie w oku?

Witam. Dnia 19.11 około godziny 17 poczułem przy obracania oczami przy zamkniętej górnej powiece, że coś mam, czułem denerwujący drapiący ból, jakby ziarenko piasku tam wleciało, dzisiaj ból jest bardzo niski albo prawie go nie ma. Użyłem kropli i trochę przeszło na jakiś czas. Nic do oka raczej nie mogło wlecieć, nawet włos, bo to już inne uczucie, po za tym nie mam innych objawów, ale przechodzę obecnie kandydozę jamy ustnej, po antybiotykach na gronkowca złocistego i paciorkowca. Czy ktoś wie co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli to jednorazowy incydent, to najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju.

Być może do oka wleciał jakiś pyłek – stąd uczucie drapania, które rozumiem, że już minęło. Uczucie piasku w oczach może wywoływać także zespół suchego oka. Wówczas odnosi się wrażenie obecności ciała obcego w oku. W takim przypadku ulgę przynosi zastosowanie kropli nawilżających, które stabilizują film łzowy.

Objawy zespołu suchego oka zostały opisane w naszym artykule, który znajduje się pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zespolu-suchego-oka.

Zachęcamy również do pobrania ebooka, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-suchego-oka-wszystko-co-powinienes-wiedziec-ebook.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.