Dlaczego mam to łaskotanie przy zębie?

Od jakiegoś czasu czuję łaskotanie w zębie/pod zębem (okolice dolnej prawej dwójki). Nie jest to uczucie swędzenia, bólu czy pieczenia tylko dokładnie łaskotanie. Byłem u stomatologa (postanowiłem wyleczyć wszystkie zęby) i poprosiłem o rozpoczęcie leczenia od zębów które pani stomatolog uważa na najpilniejsze. Okazało się, że czwórka jest do zatrucia stąd moje pytanie: czy możliwe jest że to uczucie łaskotania "promieniowało" od czwórki? Czy może jest to oznaka problemów z ową dwójką? Dodam, że opisywana dwójka nie ma żadnych oznak zepsucia (opinia pani stomatolog), mam jednak ogólny problem z kamieniem nazębnym (długi czas ignorowałem higienę jamy ustnej). Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dzień dobry, uczucie łaskotania, nie bólu może być objawem choroby przyzębia. Tym bardziej, jeżeli długo nie dbał Pan o higienę. Radzę najpierw zrobić u higienistki dokładne czyszczenie. Jeżeli to nie pomoże, łatwiej będzie znaleźć przyczynę dolegliwości.