Dlaczego mam zaburzony rytm serca?

Mam 24 lata, 2 miesiące temu byłam leczona na boreliozę. Zrobiono mi badania morfologiczne, wymazy z watroby, wymazy z krwi i wszystko bylo w porządku, oprócz oczywiście współczynnika na boreliozę. Przy chorobie miałam takie objawy jak bóle głowy, bóle w karku, bóle w klatce piersiowej. Po leczeniu przez jakiś czas odczuwałam jeszcze bóle w klatce piersiowej. Zrobiono mi przeswietlenie klatki i było wszystko w porządku. Lekarz rodzinny stwierdził, że nic groźnego nie wynika z badań, które mi wykonali, z czasem bóle w klatce ustały, ale od 3 dni odczuwam dziwne "pykanie" - zaburzenia w rytmie pracy serca. Najbardziej odczuwalne są, gdy leżę, serce pracuje niby normalnie, a po jakimś czasie co drugie uderzenie odczuwam jak jakiś dodatkowy puls "pyknięcie". W okresie leczenią miałam robione EKG, ale też nic nie wykazało, nie daje mi to spokoju, boję się...

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Sugerowałabym, aby udała się Pani do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią na badanie EKG metodą Holtera. Badanie to polega na 24 godzinnym zapisie akcji serca - zleca się je właśnie w przypadku nieprawidłowej pracy serca i wszelkich zaburzeń, które w przygodnie wykonanym zapisie EKG nie zostały wykryte, a które podczas 24 godzinnego zapisu uda się wyłapać.

Pozdrawiam