Dlaczego mam zawroty głowy i jestem osłabiona?

Dzień dobry, od ponad tygodnia źle się czuję. Mam takie objawy jak zawroty głowy, robi mi się słabo, czuję mrowienie w nogach (głównie w stopach), ciągle jest mi zimno, a jednocześnie się pocę. Lekarz POZ podejrzewał cukrzycę, gdyż mój wynik cukru na czczo z palca wynosił 112. Zalecił wykonanie testu obciążenia glukozą, moje wyniki to 90,2 mg/dl przed wypiciem glukozy i 82,31 mg/dl po wypiciu glukozy. Czy są one prawidłowe? Zdziwiło mnie, że wynik po wypiciu glukozy jest niższy niż na czczo. Lekarz jednak stwierdził, że wszystko jest w porządku i nic więcej nie może dla mnie zrobić. Ja jednak nadal źle się czuję... Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie, czy oprócz wymienionych objawów występują również te towarzyszące przy infekcjach wirusowych lub bakteryjnych. Mowa tutaj o gorączce, bólu gardła i katarze, ponieważ często towarzyszy im również ogólne osłabienie organizmu.

Co do wyników glukozy, powinna Pani również wykonać badanie krzywej insulinowej. Pozwoli to jasno stwierdzić, czy osłabienie nie wynika z hipoglikemii. Powoduje ona osłabienie i zmęczenie organizmu oraz senność.

Powinna Pani wykonać też ogólną morfologię krwi z jonogramem. Dzięki temu będzie można sprawdzić, czy nie pojawiły się jakieś braki witamin, które doprowadzają Panią do takiego stanu.

Więcej na ten temat można przeczytać w treściach, do których linki zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/hipoglikemia-przyczyny-objawy-kuracja

https://portal.abczdrowie.pl/jonogram

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.