Dlaczego męczą mnie skurcze jelit?
Witam od pol roku męczą mnie skurcze jelit przeważnie budzą rano muszę iść do toalety raz normalnie potem luźno , mam tak kilka razy w miesiącu a tak to sporadycznie lekki dyskomfort kilka razy dziennie po kilka sekund , badania kalu wykazały helicobakter leczony raz antybiotykami ale okazało się ze nie do końca wyleczony , usg pokazało lekko podrażnione jelito wyniki krwi w normie robione kilka razy mocz tez wynik na krew utajona ujemny

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Karolina Meszek
Dzień dobry, takie objawy są bardzo niespecyficzne i mogą wskazywać na wiele chorób układu pokarmowego zarówno tych poważnych jak i łagodnych/przejściowych. Jeżeli nie podejrzewa Pan np. błędu dietetycznego to być może warto poszerzyć diagnostykę o bardziej specjalistyczne badania (gastroskopia i kolonoskopia). Proszę być pod stałą opieką gastroenterologa, który po pogłębieniu wywiadu chorobowego zadecyduje o konieczności wykonania powyższych badań. Pozdrawiam