Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mocz ma nieprzyjemny zapach?

Witam Od paru miesięcy mój mocz ma nieprzyjemny zapach i wyraznie ciemną barwę...coś jak po zjedzeniu szparagów tylko że cały czas i barwa również raczej się nie zmienia w ciągu dnia,jest wyraźnie ciemniejsza niż pare miesięcy temu Czy to może być objaw jakiejś choroby? I czy badanie ogólne moczu coś wykryje?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Karolina Meszek
60 poziom zaufania

Dzień dobry, radziłabym zgłosić się do lekarza, który po osobistym badaniu i pogłębieniu wywiadu (inne objawy, choroby przewlekłe, pobierane leki i suplementy) zaleci dalsze postępowanie. Wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu oraz badania krwi (w tym próby wątrobowe i bilirubinę z uwagi na ciemniejszy mocz). Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy