Dlaczego mój 2-letni synek nie przybiera na wadze?

Mój synek ma 2 latka i nie przybrał na wadze. Ostatnio był ważony 2.06 i ważył 13,150 kg. Wczoraj (21.07) ważyłam go i waży tyle samo 13,15 kg, czyli w ciągu prawie dwóch miesięcy nie przybrał na wadze. Nie widać po nim, żeby mu coś dolegało. Czy te upały tak mogą wpływać na wagę? Czy muszę coś robić z tym?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

jeżeli dziecko odżywiane jest prawidłowo, jest ruchliwe i wesołe, a nie apatyczne i podsypiające, to najprawdopodobniej nie ma powodu do zmartwień. Każde dziecko ma swój własny rytm, według którego rośnie i przybiera na wadze. Proponowałabym jednak, aby udał się Pan z dzieckiem do lekarza pediatry, najlepiej prowadzącego już wcześniej dziecko, który po analizie historii choroby i osobistym zbadaniu dziecka, zaleci dalsze postępowanie. Przyczyną zahamowania przyrostu masy ciała u dzieci mogą być bowiem infekcje, anemia czy alergie pokarmowe.