Dlaczego mój okres jest opóźniony?

Spóźnia mi się okres. Co prawda od 3 miesięcy był nieregularny raz dostałam 04.07 później 18.08 później zaś 06.09. i ostatni o4.09, a teraz nic. Zmienił mi się system pracy i dużo nerwów i oczywiście mało snu. Do tego mam rozwolnienie i kregosłup mnie boli. Co to może być ciążę wykluczam, gdyż kochałam się ostatni raz w lipcu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Na regularność cyklu ma wpływ wiele czynników m.in klimat, stres, używki, choroby jajników. Najważniejsza jest jednak odpowiednia równowaga hormonalna.

Prawdopodobnie w opisanej sytuacji przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, tym bardziej, że zgłasza Pani nieregularność w ostatnich kilku miesiącach.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem. Konieczne może być także badanie USG dopochwowe.