Dlaczego mój penis jest opuchnięty i zaczerwieniony po stosunku?

Dzień dobry, mam 29 lat i nigdy wcześniej nie miałem podobnego problemu z żadną partnerka - z obecną po stosunku, który wygląda całkiem normalnie, mój żołądź jest obolały, a napletek nabrzmiały i zaczerwieniony. W konsekwencji trudno się go ściąga z żołędzi i jest podatny na pęknięcia na przykład jeżeli następny stosunek jest jeszcze tego samego dnia. Po kilku dniach abstynencji seksualnej wszystko wraca do normy i mogę uprawiać seks i ściągać napletek bez problemów, jednakże problem się powtarza. Zaczyna mnie to irytować i odbiera mi chęć do zbliżenia z partnerka. Nie sądzę abym miał stulejkę gdyż nigdy nie miałem problemów z napletkiem. Ponadto po wspomnianym stosunku żołądź może być jeszcze w małe, liczne plamki coś w rodzaju wysypki, która też znika po dniu-dwóch. Na koniec wspomnę, że moja partnerka ma nadżerkę. Proszę o poradę, dziękuję, pozdrawiam.
29 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Opuchlizna pojawia się często jako reakcja alergiczna lub skutek urazu. Należy wykluczyć zastosowanie w ostatnim czasie np. prezerwatyw innej firmy, które mogą uczulać. Być może wagina partnerki nie jest dość dobrze nawilżona i dochodzi do mechanicznych uszkodzeń, które objawiają się obrzękiem. Nie należy lekceważyć problemu, gdyż częste uszkodzenia napletka mogą doprowadzić do wystąpienia stulejki wtórnej.