Dlaczego mój śluz jest podbarwiony krwią?

Cześć , od jakiś dwóch tygodni mam śluz podbarwiony krwią . Na kilka dni to znika a za chwilę się pojawia . Byłam u ginekologa . Doktor mnie zbadała , wykonała USG i powiedziała ,że nic nie widzi ,że jajniki są w świetnej formie , endometrium również i wygląda jakbym była po miesiączce . Gdzie miesiączkę miałam 7 listopada . W ciąży nie jestem . Dała skierowanie na Beta HCG , morfologia , TSH , prolaktyna. Mówiłam ,że kiedyś brałam dostinex na właśnie wysoką prolaktynę i ona mi go teraz też przepisała , ale nie kazała brać dopóki nie przyjdę z wynikami . Martwi mnie to ,że nie znalazła przyczyny tej krwi w sluzie . Co to może być ? Czemu mam zrobić beta HCG gdzie nie jestem w ciąży ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć badanie poziomu beta-HCG zazwyczaj znajduje zastosowanie podczas rozpoznania wczesnej ciąży, to nie jest to jedyne wskazanie. Czasem bowiem podwyższony poziom gonadotropiny kosmówkowej nie oznacza zapłodnienia, lecz wskazuje na stan chorobowy. Podejrzewam więc, że z tego powodu lekarz zlecił Pani to badanie.

Badanie hormonu beta-HCG może pomóc podczas diagnostyki chorób związanych z trofoblastem. Pomaga również diagnozować oraz monitorować niektóre z nowotworów. Ma więc szczególne znaczenie diagnostyczne.

Przyczyn występowania krwi w śluzie jest bardzo wiele. Mogą to być polipy trzonu macicy, nadżerka szyjki macicy czy też mięśniaki. Czasem jest to także objaw nowotworu, dlatego bardzo ważne, aby wykonała Pani wszystkie badanie diagnostyczne, jakie zaleci ginekolog.

Więcej na temat tego hormonu przeczyta Pani w naszym artykule pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.