Dlaczego moją dziewczynę tak bardzo boli próba współżycia?

  Od nie dawna z moją kobietą chcemy współżyć. Ostatnio doszło już do zbliżenia, lecz kiedy wsunąłem kawałeczek penisa do pochwy to ona zaczęła mówić, że mam przestać, ponieważ ją tak strasznie boli, jakby ktoś ją szpilką ukłuł. P.S. Proszę o pomoc ponieważ oboje nie wiemy dlaczego tak się dzieje.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pierwszy stosunek zwykle jest bolesny dla kobiety i nie jest to nic nienormalnego. Jego nasilenie jest jednak osobniczo zależne. Ważny jest w tym przypadku próg bólu (im niższy tym silniej odbierane są bodźce) a także odczucia psychosomatyczne. Te ostanie wiążą się podświadomym lękiem przed bólem, zajściem w ciążę i innymi.
Istnieje również możliwość grubej błony dziewiczej, choć jest stosunkowo rzadko spotykane.
Myślę, że w obecnej sytuacji możesz na spokojnie porozmawiać z partnerką, a w trakcie najbliższego stosunku zadbać o miłą atmosferę.
W celu zmniejszenia bólu wskazane jest podłożenie poduszki pod pośladki partnerki, co zmieni ułożenie miednicy.
Pozdrawiam