Dlaczego moja skóra po spożyciu alkoholu robi się czerwona?

Mam problem, kiedy spożywam alkohol tzn. (dużo alkoholu) moja twarz nagle robi się czerwona aż niekiedy bordowa, do tego dochodzą plamy na całej twarzy jak i na szyi. Nie zawsze takie plamy się pojawiają, ale ostatnio dość często nie wiem, co mam robić. Trochę się obawiam o moje zdrowie. Ostatnio nawet przestraszyłem się wyglądu mojej twarzy i miałem pojechać na pogotowie. Moja twarz zawsze przy dużym wysiłku, po wypiciu kawy jak i na słońcu robi się czerwona, ale tylko po spożyciu alkoholu pojawiają się plamy. Nie wiem co mam robić. Czy to zagraża mojemu zdrowiu? Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W tym wypadku być może przyczyną reakcji na spożywany alkohol jest reakcja nadwrażliwości alergicznej lub niealergicznej.

Najczęściej niepożądane objawy wywołuje piwo oraz wina, szczególnie wino czerwone. Najrzadziej uczula czysta wódka. Wina zawierają alergeny (m.in.: owoce, drożdże) oraz histaminę, substancji która może spowodować występowanie pokrzywki,  kichania, świądu skóry, skurczu oskrzeli, migrenowych bólów głowy.
Również spożywane podczas picia alkoholu napoje owocowe oraz przekąski (orzeszki, chipsy). Reakcje z nadwrażliwości na alkohol jedynie w sporadycznych przypadkach stanowią zagrożenie dla życia.
Niestety nie ma leczenia tej przypadłości, należy unikać czynnika sprawczego.

Pozdrawiam