Dlaczego moja skóra jest czerwona po alkoholu?

Witam. Od kilku miesięcy coś dziwnego się dzieje z moim organizmem, gdy pije alkohol (głównie wódkę). Otóż wystarczy jeden kieliszek, żebym zaczęła się robić czerwona. Ale nie taK czerwona jak zwykle na policzkach. Rumienie mam nawet w tym miejscu pomiędzy oczami a brwiami. Wyglądają dziwnie, są jakby nieregularne plamy na twarzy, przez co moja twarz zaczyna przypominać grzbiet krowy. Dodatkowo, bardzo mnie piecze skóra (aż się odechciewa pic). Drugim moim symptomem, jest okropny ból głowy, na całej długości górnej części czoła. Podejrzewam, ze jest to ciśnienie, ale czy ból głowy i te dziwne plamy na twarzy nie znaczą przypadkiem uczulenia na alkohol?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl