Jaki jest powód zaczerwienienia oczu po spożyciu alkoholu?

Witam. Mój problem polega na zaczerwienieniu oczu i ich łzawieniu po spożyciu alkoholu. Do momentu wypicia dwóch piw czy dwóch lampek wina wszystko jest w porządku z moimi oczami. Natomiast po spożyciu większych dawek alkoholu, czy to wino czy whisky, moje oczy zaczynają mnie piec, robią się jak wcześniej wspomniałam, czerwone i strasznie lzawia. Do tego pojawia się katar. Jestem osobą , która od 6 lat nosi szkła kontaktowe. Co może być przyczyną takich dolegliwości?

Witam.przyczyna może być nadmierna reakcja na alkohol co po winie czerwonym jest bardzo częste. Dodatkowo może zachodzić jakąś reakcja krzyżowa alergiczne np z płynem od soczewek. Ma Pan alergiczne zapalenie spojówek. Najprościej nie pić za dużo lub unikać czerwonego wina i pić różowe lub białe. Pozdrawiam serdecznie