Dlaczego moje gardło od roku jest chore?

Od 11 miesięcy mam chore gardlo. Są dni kiedy da się wytrzymać i bol nie jest tak dokuczliwy ale jest ich bardzo mało. Towarzyszy temu straszny szum w uszach . Bylam u trzech laryngologow, ,alergologa,neurologa (temografia) i nic.... dalej cierpię. Alergolog twierdzi ,że to od alergi,laryngolog ,że to refluks ale przestał mi dawać leki tak poprostu bo nie pomagają... brak mi już siły
KOBIETA, 40 LAT około miesiąca temu

Jak wygląda koblacja?

Koblacja jest bezbolesny zabieg, którego celem jest pozbycie się problemu chrapania. Jak on wygląda? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik. laryngolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

niestety bez szczegółowych badań trudno stwierdzić, co może powodować tak długotrwały ból gardła. W przypadku, gdy dolegliwości nie ustępują od tak dawna wskazana byłaby ponowna konsultacja z lekarzem i wykonanie bardziej szczegółowej diagnostyki. Przyczyny bólu gardła mogą być bardzo różne. Najczęściej ich wynikiem są infekcje o charakterze bakteryjnym lub wirusowym. W przypadku zapalenia spowodowanego przez bakterie lekarz może zalecić antybiotykoterapię.

W niektórych przypadkach jest to wynik problemów z przerostem migdałków podniebiennych. Dolegliwości bólowe mogą mieć także związek ze skrzywieniem przegrody nosowej lub przewlekłym zapaleniem zatok. Taki objaw towarzyszy również rozwijającej się grzybicy jamy ustnej.

Z pytania wynika, że alergolog zasugerował Panu, że przyczyną tych dolegliwości może być alergia. Nie wspomina Pan jednak, czy były wykonane jakieś badania w tym kierunku. Jeśli nie, to warto dla pewności wykonać testy alergologiczne, które zweryfikują co dokładnie może powodować u Pana ten stan. Nie zaszkodzi również wizyta u endokrynologa, aby zbadać tarczycę. Warto jeszcze zwrócić uwagę, czy w pomieszczeniach, w których Pan przebywa na co dzień nie występuje zbyt suche powietrze.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat bólu gardła dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-bol-gardla

Warto również przeczytać odpowiedzi naszych ekspertów na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekly-bol-gardla-od-roku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-przekrwione-gardlo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty