Dlaczego moje samopoczucie się nagle pogorszyło?

Dzień dobry, proszę o poradę w następującej sprawie. Odkąd zrobiło się zimno ( teraz jest 15 stopni Celsjusza) źle się czuję. Boli mnie głowa, gardło. Jednak największy problem dotyczy skóry - swędzi i szczypie. Cera jest bardzo blada, pory są rozszerzony, skóra wygląda na bardzo zmęczoną. Czuję też pulsowanie w całym ciele, głównie w okolicy brzucha. Dodatkowo jest mi gorąco, jakby stan podgorączkowy, ale temperatura jest w normie. Dosyć dziwne objawy. Ciekawi mnie czy to wszystko może być spowodowane przez zimno. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

złe samopoczucie, bóle głowy, gardła oraz pogorszenie kondycji skóry są objawami, które Pani dokuczają. Dodatkowo pojawia się uczucie pulsowania w ciele oraz uczucie gorąca. Ta zmiana Pani samopoczucia pojawiła się, gdy temperatury na zewnątrz spadły. Wydaje się, że w tej sytuacji trzeba wykonać komplet podstawowych badań. Na początek może Pani udać się do lekarza rodzinnego, aby nakierował diagnostykę na odpowiednie badania laboratoryjne. Na pewno w pakiecie badań znajdzie się: morfologia krwi, OB, CRP, poziom glukozy we krwi, hormony tarczycy (TSH, FT3, FT4), próby wątrobowe oraz analiza moczu. Na podstawie uzyskanych wyników badań będzie można podjąć decyzję o dalszym leczeniu. Jeśli będzie to konieczne, to diagnostyka zostanie poszerzona o badania obrazowe. Na dzień dzisiejszy może Pani we własnym zakresie zadbać o odpowiednią ilość przyjmowanych płynów, prawidłową dietę. Dodatkowo trzeba zwrócić też uwagę na ilość snu oraz aktywność fizyczną. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-suchej-skory-moze-byc-objawem-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/zle-samopoczucie-winowajcy-jak-poprawic-sobie-nastroj-depresja

https://portal.abczdrowie.pl/oslabienie-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/badania-podstawowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.