Dlaczego moje zęby są żółte?

Dzień dobry, Mam założony aparat Damon metalowy. Od samego początku zauważyłam, że zęby są bardziej żółte niż przed założeniem aparatu. Ortodonta stwierdził, że jest to osad. Tydzień temu miałam piaskowanie, po czym z dnia na dzień zauważam, że problem powraca :( Dodam tylko, że regularnie dbam o higienę, najlepiej jak tylko potrafię. Dlatego też zastanawiam się jaka może być przyczyna bardziej żółtych zębów w aparacie. Pozdrawiam serdecznie

Zazwyczaj przemijająca zmiana koloru zęba jest spowodowana właśnie osadem. Szczególnie, jeśli udało się te przebarwienia usunąć piaskowaniem. Warto zweryfikować stosowane płukanki czy roztwory do jamy ustnej, część z nich przy dłuższym stosowaniu ma efekt delikatnie przebarwiający zęby powierzchownie (też do usunięcia z pomocą piaskowania)