Dlaczego napletek strasznie się skurczył i popękał?

Witam! Mam 21 lat i mój problem tkwi w tym, że po moim ostatnim stosunku, który trwał ok. 2 godz. mam problem, ponieważ na drugi dzień mój napletek strasznie napęczniał. Już raz miałem taki przypadek, ale po 2 - 3 dniach wszystko było ok, więc nie ruszałem penisa do czasu aż opuchlizna nie zejdzie i tu zaczyna się problem. Minęło 6 dni a napletek strasznie się skurczył tzn. czubek mojego napletka nie chciał zejść z żołędzia, no to siłą zacząłem go ściągać i tu zaczął się większy problem. Gdy ściągałem nagle napletek zaczął mi pękać wokół, fakt udało mi się ściągnąć napletek, ale na kolejny dzień napletek zrobił się jeszcze węższy i do tego te rany. Mija już 10 dzień, niektóre rany się pogoiły i opuchlizna tak samo lecz te zwężenie napletka nic a nic się nie poprawia. Teraz zacząłem ściągać napletek tylko wtedy jak biorę kąpiel w ciepłej wodzie, żeby napletek nie pękał ponownie i nawet schodzi lepiej z żołędzia, ale na 2 dzień on dalej się kurczy i chciałem dodać, że penis jakby się powiększył. Nie wiem dlaczego. Co to może być? Do jakiego lekarza się z tym udać, jakie maści używać czy może poczekać jeszcze parę dni? Nie wiem co mam już robić. (Tak na marginesie to podczas stosunku byliśmy mocno wypici i moja partnerka nie wydzielała śluzu podobnie jak ja i dlatego tak się stało.) Proszę o radę i pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pańskie dolegliwości mogą sugerować problem stulejki. Stulejka zazwyczaj jest kojarzona jako problem wady wrodzonej (zresztą słusznie), jednakże może także powstawać jako powikłanie pozapalne. Z Pańskiego opisu wynika, że wcześniej pojawił się stan zapalny, wobec tego nie można wykluczyć opisanego podejrzenia.
Aby dokładnie zdiagnozować problem i ustalić ewentualne leczenie (plastyka napletka) wskazana jest konsultacja urologiczna. Leczenie farmakologiczne może być niestety nieskuteczne.