Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie mam miesiączki? Odstawiłam hormony, w ciąży nie jestem

Mam 29 lat, jastem bardzo szczupła i od zawsze miałam nieregularne miesiączki. 10 lat temu ginekolog przepisał mi pigułki antykoncepcyjne, aby wyregulować miesiączkę. Od tamtej pory był regularny prawie jak w zegarku. 8 miesięcy temu przestałam brać pigułki i przez ten czas miesiączka pojawiała się co miesiąc z tygodniowym opóźnieniem. Ostatni raz skończyła się 10 września i od tamtej pory nic nie ma. Robiłam testy ciążowe, ale wykazały, że nie jestem w ciąży. Nie jestem zestresowana ani zmęczona czy chora, więc nie wiem, co może być przyczyna tak długiej przerwy. Byłabym wdzięczna za pomoc w wyjaśnieniu mi, czy tak powinno być czy może powinnam coś zrobić?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Nieregularne miesiączki nie uznawane są za nieprawidłowość, jeśli występują do dwóch lat od pierwszej miesiączki. Tygodniowe opóźnienia można zaakceptować.

Skoro wyklucza Pani ciążę, to proponowałabym ponowić ocenę ginekologiczną narządów rodnych i ewentualnie pod kierunkiem ginekologa wykonać badania hormonalne.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy