Środki na powstrzymanie miesiączki

Chciałam uzyskać informację czy są środki powstrzymujące miesiączkę? Dodam,że do tej pory nie zażywałam żadnych środków antykoncepcyjnych (nie były mi potrzebne) ale tak się złożyło,że chciałabym powstrzymać ewentualnie opóźnić marcową miesiączkę czy jest na to sposób?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W celu przesunięcia miesiączki można zastowsować tabletki antykoncepcyjne, które jeżeli zastosuje Pani prawidłowo przez 2 miesiące pod rząd opóźnią Pani krwawienie. Jeżeli zdecyduje się Pani na tę metodę wskazana jest wizyta u ginekologa, który wykluczy przeciwwskazania i przepisze Pani odpowiedni preparat.
Pozdrawiam.