Czy przyjmując tabletki i mając okres można być w ciąży?

Witam! Mam następujący problem. Otóż od roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Kochałam się z moim partnerem ostatnio kilkakrotnie, jednak dwa razy pod rząd wystąpił okres z 2-3 dniowym opóźnieniem. Był obfity, dość normalny. Tabletki zaczynam przyjmować zawsze w czwartki, dlatego z racji tego, że okres spóźnił się o 2 dni trwał też troszkę krócej. Zwykle kończy się w czwartek. Dodam, że obawiam się ciąży z tego względu, że tabletki te są chyba troszkę słabsze od innych. Borykam się z tym problemem od 2 miesięcy. Z tego wszystkiego zaczęłam sobie wmawiać powiększenie podbrzusza... Wydaje mi się, że na to byłoby jeszcze za wcześnie, a ja jednak już to widzę. Dodam, że tabletki zawsze przyjmowałam regularnie. Czy konieczne jest wykonanie testu? Strasznie boję się wyniku. Gnębi mnie strasznie ta sprawa, nie chcę po każdym stosunku bać się ten sam sposób. Jednak naczytałam się na różnych forach, że okres jest możliwy do 3 miesiąca. Czy to prawda? Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie oraz nie przyjmowała Pani jednocześnie innych leków obniżających skuteczność tabletek antykoncepcyjnych np. antybiotyków to ryzyko zajścia w ciążę. Poza tym krwawienia z odstawienia również przemawia przeciwko ciąży. Może się zdarzyć, że kobiety będące w ciąży mają krwawienia.

Aby rozwiać Pani wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam