Antykoncepcja a torbielowatość nerek

Mam 20 lat, a od dwóch mam stwierdzona torbielowatość nerek o podłożu genetycznym, gdyż mój ojciec miał tę chorobę. Zbliżają się wakacje i okres wypada mi akurat w ciągu trwania mojego urlopu. Chciałabym się dowiedzieć, czy branie środków antykoncepcyjnych wpłynęłoby na działanie nerek i czy są jakiejś przeciwwskazania. Moja choroba jest w wczesnym stadium i w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie mojego organizmu.

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przewlekłe choroby nerek są względnym przeciwwskazaniem do stosowania tabletek antykoncepcyjnych, z uwagi na możliwy wpływ na rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego. Oznacza to, że może Pani stosować tabletki, jednak pod ścisłą kontrolą lekarza.